fbpx

Filcowanie na mokro – dla kogo?

Wełna i kojąca zabawa z filcowaniem to połączenie idealne. Dzięki niemu można cudownie się zrelaksować, odkryć nową pasję, twórczo bawić się z najbliższymi i rozwijać umiejętności manualne oraz kreatywność. Tworzenie niezwykłych materiałów metodą filcowania na mokro to świetny sposób na kreowanie oryginalnych dodatków, biżuterii, a nawet odzieży, dlatego satysfakcja z ręcznie wykonanych dzieł cieszy jeszcze bardziej.

Kto powinien zasmakować zabawy z filcowaniem na mokro?

Jako miłośniczka filcowania zarażam wszystkich swoją pasją nie bez powodu. To właśnie w tej niepozornej zabawie znalazłam swoją odskocznię od codzienności, sposób na relaks i wyrażenie siebie poprzez tworzenie niezwykłości z wełny. Dzięki filcowaniu na mokro odkryłam zupełnie nowe horyzonty w kreacji twórczej i pomimo, że filcowanie na sucho stanowi największą część mojej działalności, opcja filcowanie na mokro stale gości w moim repertuarze zabaw manualnych. Filcowania spróbować powinien każdy, kto szuka sposobu na ciekawe spędzenie czasu, pragnie stworzyć coś własnymi rękami od początku do końca oraz osoby, które kochają oryginalne i niepowtarzalne akcesoria, dodatki i odzież. W filcowaniu można rozwijać się bez ograniczeń. To pasja, która pozwala spełniać się i rozwijać wyobraźnię. To niesamowita frajda i świetna zabawa dla każdego – także dla najmłodszych.

Nadal się zastanawiasz?

Rękodzieło to sposób wyrażenia siebie, ale i miłe rozwiązanie na nudę. Dla mnie, jako artystki i miłośniczki piękna, filcowanie stało się sposobem na życie, ale jest także wielką przygodą, w której każdego dnia odkrywam nowe lądy inspiracji i kreacji. Jeżeli chcesz stworzyć coś jedynego w swoim rodzaju, filcowanie na mokro to jedna z opcji, którą warto wypróbować.

Jakie zalety ma rękodzieło w postaci filcowania? Dlaczego warto poświęcić mu trochę uwagi?

Naturalne produkty zawsze są i będą w modzie. Trendy wnętrzarskie, odzieżowe, jak również w kreacji dodatków, to obecnie istny szał na punkcie natury, naturalnych materiałów i rękodzieła. Wełna i ręcznie kreowane z niej drobiazgi to sposób na wyrażenie siebie, który przy okazji jest na topie!
Filcowanie to sztuka w czystej postaci – tworzenie z filcu to fantastyczna zabawa, ale i sposób na biznes. Gotowe dzieła możesz sprzedawać, zdobić nimi wnętrza, a nawet siebie!
Dzieła z filcu są oryginalne i niepowtarzalne – nikt nie będzie miał podobnej torebki, kolczyków czy ozdobnej maty w salonie. To także genialny pomysł na prezent. Zabawka kreatywna jako prezent dla 8 latka/latki? Świetny wybór! 

Filcowanie na mokro to hobby dla każdego

Rękodzieło to cały szereg możliwości, jednak to właśnie filcowanie uczy tworzenia czegoś własnymi rękami kroczek po kroczku. Podstawowe umiejętności manualne, niedrogie produkty (z których część zapewne masz w domu) i odrobina chęci – to recepta na piękne dzieła filcowane na mokro. Poprzez zabawę z filcowaniem możesz miło spędzić czas w gronie najbliższych i cieszyć się chwilą. Wspaniałe wspomnienia i wielka radość z tworzenia pięknych przedmiotów łączą i zbliżają ludzi do siebie. Jestem przekonana, że gdy raz spróbujesz polubisz tę formę spędzania czasu, a nóż widelec stanie się ona i Twoją prawdziwą pasją? Radość z wykonywania pięknych dzieł z filcu to nieprawdopodobna satysfakcja – ja, od kiedy stworzyłam swoje pierwsze cudeńka, chcę tworzyć więcej i więcej – dlatego uwaga! To uzależnia! Ta nietuzinkowa aktywność jest naprawdę doskonałą metodą relaksacyjną – filcowanie na mokro (filcowanie na sucho również!) pozwala skupić się na drobiazgach, formie i pięknie. Nic tak nie relaksuje i nie uwalnia od stresu jak angażujące zajęcie, które w dodatku może być uwieńczone zyskaniem wyjątkowego akcesorium.

Jeśli Ci się tutaj podoba i chcesz dowiedzieć jakie akcesoria do filcowania na mokro będą Ci potrzebne – zapraszam TUTAJ.