fbpx

Filcowanie na Pyrkonie 2023

Czym jest Pyrkon?

Jeśli ktoś nie wie o czym mowa to już spieszę do Was z odpowiedzią! Pyrkon to jeden z największych w Europie Festiwali Fantastyki, który odbywa się co roku w Poznaniu. Jest to wydarzenie, które gromadzi miłośników gier, filmów, komiksów czy literatury. to dla nich istny raj i miejsce, w którym mogą zaspokoić swoje największe fantazje <3 Harmonogram festiwalu zawsze jest niesamowicie bogaty, punktów programu są tysiące 😮 Można tam pograć w najróżniejsze gry, pooglądać wystawy oraz fantastyczne wioski, ale również spotkać się z twórcami fantastyki z całego świata! Ale to nie wszystko… Pyrkon wiąże się również możliwością wyjątkowych zakupów u 280 wystawców (w tym nas!), którzy posiadają w swoim asortymencie nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby (i tutaj ze swoją filcową pasją mieliśmy przeogromne pole do popisu!).

Nasze stoisko – kreatywne zestawy do filcowania na sucho

Na Pyrkon wybraliśmy się całą rodziną. Paweł i dzieciaki pomagali mi na stoisku pokazywać nasze zestawy. A Paweł nawet ze złamaną ręką prowadził warsztaty, by mnie trochę odciążyć! Poznaliśmy masę fantastycznych i kreatywnych ludzi, odbyliśmy mnóstwo wspaniałych i wartościowych rozmów, czerpaliśmy wszyscy od siebie nawzajem inspirację! Jesteśmy przepełnieni pozytywną energią od czubków głów, aż po pięty, bo ciepło, które dostaliśmy od ludzi jest nie do opisania! A nasza Sówka…  No właśnie. To był jej debiut, pierwsze publiczne wystąpienie, i co? Okazała się być absolutnym hitem! Sowie zestawy wyprzedały się już w sobotę po południu, coś niesamowitego! 

Cieszyliśmy się naprawdę wielkim zainteresowaniem, a najwspanialszą radość sprawiało nam patrzenie na zachwyt tak wielu osób, na ich zaciekawienie filcowaniem oraz naszymi zestawami. W takich właśnie chwilach pełnym sercem czuję, że to co robię, daje ludziom radość, a czasami nawet budzi w nich coś, czego nigdy wcześniej nie czuli <3

Aż 4 warsztaty z filcowania na sucho

Wiedziałam, że na Pyrkonie  zawsze jest masa kreatywnych ludzi, dlatego nie mogłam nie dać im czegoś od siebie – warsztaty filcowania na sucho! Uczestnicy mogli na nich stworzyć własnymi rękami, od początku do końca, dosłownie wszystko! Marvel, postacie fantasy, zbroje, elementy stroju – co tylko chcieli! Chciałam pokazać, że filcowanie nie zna granic kreatywności, a kreacje mogą być takie, o jakich jeszcze się nie śniło nawet w najbardziej fantastycznych snach. Chciałam stworzyć przestrzeń do pełnego wyrażenia siebie, i wiecie co? Udało się!  Zostały przeprowadzone aż 4 warsztaty i na każdym z nich było pełne obłożenie! Nawet nie wiecie jak serce mi się cieszyło, kiedy widziałam wszystkich tych wspaniałych ludzi, zakopanych w górach wełny, i dziubających swoje unikatowe dzieła <3 I ta duma oraz uśmiechy na twarzy, kiedy trzymali w dłoniach swoje, już wykonane, figurki… Aż się uśmiecham na samą myśl o tym 😊 Z resztą… Sami zobaczcie! 

Pyrosław

Z okazji Pyrkonu, poza swoim uczestnictwem i warsztatami, dodałam jeszcze coś ekstra. Stworzyłam ekskluzywny zestaw do filcowania na sucho – Pyrosława. Był on dostępny tylko i wyłącznie na festiwalu, u nas na stoisku oraz w Pyrsklepiku! <3 Pyrosław, tak samo jak cały event, był FANTASTYCZNY (on również okazał się być hitem) i… został stworzony tak, żeby można było go ubierać jak się tylko zechce, a nawet obdarować go jakąś nieziemską fryzurą! Świetna sprawa, prawda? Tylko spójrzcie jaki z niego słodziak!

 

Sukces

Podsumowując, zestawy kreatywne do filcowania oraz warsztaty były bezapelacyjnie hitem! Uczestnictwo w Pyrkonie było ogromnym wyróżnieniem i niesamowitą, magiczną przygodą, którą mogliśmy zbudować, ale i wiele z niej zaczerpnąć. Chcieliśmy wszystkim, którzy sprawili, że ten weekend był prawdziwie magiczny, z całego serca podziękować, to był naprawdę cudowny czas i mamy nadzieję, że zobaczymy się tam za rok, bo my będziemy, a Wy?