fbpx

Historia Agna Wool Art oraz Filcuj z Agną

Przeglądając moje filcowe kreacje, wielu z Was pyta mnie kim jestem i skąd się tak właściwie wzięła ta moja szalona wręcz miłość do filcowania. Być może nie będę oryginalna mówiąc, że moja przygoda tak właściwie rozpoczęła się od zupełnego przypadku. Agna Wool Art to miejsce powstałe z pasji, którą pragnę podzielić z każdym z Was!. Agna Wool Art to moja artystyczna część, tam pokazuję co mi w duszy gra, tworzę z filcu rzeczy które chcę pokazać światu. Filcuj z Agną to miejsce gdzie chcę dzielić się wiedzą i dać możliwość spróbowania swoich sił w filcowaniu.

Wspomnień czar – od złamanej igły do wielkiej miłości do wełny

Jako artystyczna dusza od zawsze lubiłam piękne rzeczy, dlatego pewnego dnia postanowiłam pobawić się w szycie. Po 6 miesiącach zobaczyłam jednak filcowanie na jakimś filmiku w Internecie i stwierdziłam dlaczego nie? W końcu próbowanie nowych rzeczy to coś co bardzo lubię. Pełna entuzjazmu przed nowym wyzwaniem zakupiłam pierwszą igłę, która złamała się już po 10 minutach moich działań (zdecydowanie nie polecam inwestycji w najtańsze rzeczy ;P). Nie poddałam się jednak, bowiem w te kilka pierwszych chwil poczułam, że z niepozornego motka wełny mogę stworzyć coś ekstra. Tak oto, dzień po dniu, zrodziła się moja pasja i wełniana miłość, która trwa do dziś.

Z czasem, metodą prób i błędów, zaczęły powstawać pierwsze z moich prac. Na początku zakręciłam się na punkcie filcowania na mokro, tworząc kolekcję filcowych torebek, które stanowią jedne z moich ulubionych dodatków do dzisiaj! Po roku poszłam bardziej w kierunku filcowania na sucho. W tym czasie stworzyłam całą serię Duchów Lasu, pojawiły się również pierwsze zlecenia na wykonanie filcowych rzeźb, w tym między innymi dla Muzeum Komiksu Polskiego oraz zamówienia indywidualne dla Klientów. Moja przygoda trwa już osiem lat i jak widać nie zamierzam opaść na laurach!

Teraźniejszość…

Obecnie swoje filcowe działania skupiam wokół dekoracji ściennych, obrazów. Moja ostatnia seria Sów tysiąca słońc to połączenie kilku technik rękodzielniczych w tym filcowania na sucho, filcowania na mokro oraz wyszywania. Tworzę zestawy startowe, rozwijam się na wielu płaszczyznach, a moja sztuka jest dla mnie sposobem na wyrażenie siebie. „Praca” z wełną to dla mnie czysta przyjemność, dlatego mogę zajmować się nią 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Mój sklepik jest prowadzony hobbystycznie, pragnę się w nim dzielić moją pasją i zarażać innych zamiłowaniem do sztuki filcowania. Każdy zestaw tworzymy tutaj własnoręcznie, a akcesoria dobieram tak, jak dla siebie – mają być dobrej jakości i pozwalać na przyjemne i komfortowe tworzenie filcowych arcydzieł.

Agna Wool Art to miejsce, w którym chcę pokazać piękno filcowania i niezwykłości, jakie pozwala kreować to wspaniałe hobby. Marzę o tym, aby każdy z Was mógł spróbować filcowania, znalazł nietuzinkowy pomysł na upominek dla bliskiej osoby, a także oddał się filcowej kreacji i sam tworzył własnoręczne podarki, które są przecież najlepsze na świecie.

Serdecznie zachęcam też do kontaktu – o filcowaniu mogę rozmawiać godzinami, chętnie doradzę, pomogę, wprowadzę w niezwykły świat wełny i filcowania.

Filcowy zawrót głowy

Poznaliście już troszkę mnie i moje zakręcone hobby, moje propozycje startowe do filcowania na sucho, a być może spróbowaliście już swoich sił w filcowaniu? W kolejnym wpisie podzielę się z Wami kilkoma cennymi tipami na temat pielęgnacji filcowych zwierzątek, aby ich towarzystwo cieszyło jak najdłużej.Możliwości jakie oferuje filcowanie są naprawdę niesamowite, dlatego też jestem przekonana, że każdy jest w stanie znaleźć sposób na jego twórcze wykorzystanie. W Agna Wool Art z pewnością znajdziecie wsparcie i mam nadzieję solidną dawkę wiedzy, aby filcowe zabawy dawały mnóstwo radości i były satysfakcjonujące. Jestem otwarta na Wasze propozycje i pomysły!