fbpx

Rozpoczęcie roku szkolnego – porozmawiajmy o kreatywności i odpoczynku

Wakacyjna przerwa dobiegła końca i rozpoczął się nowy rok szkolny. Wizja powrotu i ponownego przebywania z kolegami z klasy i cieszenie się zabawą oraz wybrykami w klasie jest zdecydowanie ekscytująca! Jednak, nowy rok szkolny oznacza również dla uczniów więcej nauki i rozwoju – czas na ponowne połączenie się z ciekawskim sobą oraz ze świeżym umysłem po wakacyjnej przerwie, to niesamowita mieszanka i ogromny potencjał do wykorzystania. Mając tę ciekawość, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że powinno się doskonalić młode umysły, aby były innowacyjne i kreatywne, biorąc pod uwagę wszystko, co wydarzyło się (i wciąż wydarzy) w ciągu roku. Porozmawiajmy o tym!

Kreatywność

Kreatywność ma wiele definicji i dla każdego może oznaczać co innego, w zależności od punktu widzenia. Jedną z definicji twórczości jest zdolność do przekształcania nowych, pełnych wyobraźni pomysłów w rzeczywistość. Kiedy w tej naturalnej miłości do ciekawości nie ma miejsca na rozwój, można niestety stracić potencjalny talent i motywację. Wiele dzieci boryka się z nudą w szkole. Powody tego mogą być naprawdę przeróżne: nie stawia się im wystarczających wyzwań, mają trudności w nauce, problemy ze zdrowiem psychicznym lub po prostu nie motywuje ich przedmiot. Alternatywnie, może być po prostu tak, że trudno im wysiedzieć tak dużo czasu przy biurku. Myślę, że moje kreatywne zestawy do filcowania mogą tutaj przyjść z pomocą. A dlaczego?

Są one naprawdę fantastycznym sposobem na rozwój kreatywności. Niejednokrotnie powtarzałam i będę powtarzać, że ona nie ma tutaj granic. Będzie to coś nowego i ciekawego, takie przyjemne orzeźwienie w codziennej rutynie. Te małe „dodatki”, niepozorne na pierwszy rzut oka, są niezwykle ożywiające i, pomimo dodatkowego zajęcia, mogą one spełniać funkcję napędową do innych, kreatywnych działań i chęci rozwijania pasji. Kreowanie swojej figurki poszerza horyzonty wyobraźni, uczy cierpliwości, skupienia oraz uważności na szczegóły, ale w bardzo przyjemny sposób. Urok filcowania jest taki, że można sobie dzióbać swoje małe arcydzieło np. przy czytaniu lektury, bądź wykonując mniej wymagające zadania. Naprawdę warto dodać ten element do codzienności. Nie zajmie to nazbyt wiele czasu, a efekty, zarówno w kreacji, jak i mentalne, będą zaskakujące, zapewniam 😊

Odpoczynek​

Chociaż zapewnienie dzieciom wciągających i stymulujących zajęć podczas codzienności szkolnej jest niezbędne, równie ważne jest zaplanowanie czasu na odpoczynek i relaks. W ten sposób rodzice mogą pomóc swoim dzieciom regulować emocje, zmniejszać poziom stresu, poprawiać jakość snu, rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a nawet osiągać lepsze wyniki w nauce. Ostatecznie, odpoczynek i relaks są niezbędne dla utrzymania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia i powinny być bardzo ważną częścią dnia każdego dziecka.

Filcowanie w kwestii relaksu również będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Prace manualne to naprawdę genialny sposób na wyciszenie się i złapanie oddechu, to ich bardzo często pomijany atut. Więcej na ten temat dowiecie się we wpisie „Filcowanie na sucho sposobem na relaks”, bardzo mocno zachęcam do odkrycia tych wspaniałych tajemnic 😊

Pamiętajcie jednak, że inspiracja ma to do siebie, że ma swoje wzloty i upadki. Nagle przypływa i tak samo nagle odpływa. Jeśli organizm czasami potrzebuje nie robić zupełnie nic – pozwól mu na to, drzemki też są potrzebne!

A jeśli chciałbyś jeszcze bardziej upewnić się, że warto jest sięgnąć po kreatywne zestawy do filcowania i zacząć swoją przygodę z tą techniką – zapraszam na mojego bloga. Znajdziesz tam naprawdę wiele wartościowych wpisów i odpowiedzi na Twoje pytania. Będę przeszczęśliwa, jeśli zostaniesz ze mną na dłużej!