fbpx

Skąd wziął się pomysł na Borsuka i słów kilka o zestawie

W momencie, w którym rozpoczęłam swoją przygodę z filcowaniem nie wiedziałam, że będzie mi ono towarzyszyło tyle lat, dając coraz większą satysfakcję. Bardzo cieszy mnie to, że tyle osób się tym interesuje. Często dostaję od ludzi różne pytania, np. jak zacząć filcowanie, albo skąd biorę pomysły na swoje prace. Postanowiłam wyjść naprzeciw tym pytaniom i poopowiadać Ci trochę skąd wziął się pomysł na każdego zwierzaka. Dziś porozmawiamy o Borsuku, zapraszam!

Wracając do inspiracji

Pamiętasz mój wpis o tym, skąd czerpać inspirację? Mam dla Ciebie tutaj idealny przykład tego, jak można zainspirować się od ludzi. Pomysł na Borsuka zaczął się od mojego męża, Pawła i można powiedzieć, że to nasze wspólne dziecko! A może bardziej… Borsuczątko!

Nigdy nie widział Borsuka na żywo, ale mimo to jest jego wielkim fanem. Paweł jest zafascynowany tym, że… Są czyścioszkami! Borsuki sprzątają swoje miejsca do spania wyciągając stare siano, paprocie, trawę i wszystko, czego używały jako ściółkę, nosząc je pod brodą. Zapobiega to gromadzeniu się pcheł i wszy. Te urocze stworzenia żyją w sieci podziemnych nor i tuneli, które są niesamowicie zorganizowane i mają po kilka wejść! A głównym miejscem ich domu jest siedziba całej grupy, gdzie spędzają większość czasu i wychowują swoje młode. To coś jak salon w ludzkim domu, prawda? 😊

Ten zachwyt przeszedł i na mnie, przez mojego męża ja również zauroczyłam się Borsukiem i uznałam, że musi się on znaleźć w mojej kolekcji zestawów kreatywnych do filcowania. Prawie każdy wie, że jest takie zwierzę jak Borsuk, ale prawie nikt nie wie jaki to jest niesamowity i zaskakujący gatunek. Ja osobiście przepadłam bez pamięci w jego niezwykłych umiejętnościach chodzenia tyłem, doskonałym węchu i pięknym umaszczeniu.

Zważając na to, że moje zestawy startowe niosą ze sobą nie tylko świetną zabawę, relaks i mnóstwo innych zalet, ale również wiedzę o naszych rodzimych gatunkach, nie mogłam pominąć Borsuka w swojej kolekcji.

O zestawie

Zestaw startowy do filcowania na sucho „Ufilcuj go sam”: Borsuk zawiera wszystko co jest niezbędne do stworzenia kompletnej figurki: 

  • motek wełny w dopasowanej do umaszczenia zwierzaka kolorystyce, 
  • gąbkę do filcowania, 
  • trzy igły do filcowania, 
  • koraliki do wykonania oczu 
  • prostą foto instrukcję filcowania krok po kroku. 

W skali trudności posiada on 2 na 5 serduszek, więc będzie nadawał się również dla tych początkujących, aczkolwiek Ci zaawansowani również będą się z nim świetnie bawić!

Całość jest zapakowana w estetyczne pudełko, więc zestaw może być nie tylko wspaniałym prezentem dla siebie samego, ale również dla bliskich. Będziesz mógł nawet podarować komuś takiego słodkiego Borsuka wykonanego własnoręcznie, bo to właśnie te prezenty zapadają w pamięć najdłużej i mają największą wartość  🙂 

Na koniec…

Chcę Ci powiedzieć, że nie tylko Borsuk to kwestia zainspirowania się od kogoś, ale o tym opowiem jeszcze w innych wpisach, których wypatruj, bo będą pojawiały się już niedługo.

W kwestii twórczej bardzo cenne jest to, aby mieć wokół siebie towarzystwo wspierające tę pasję, dlatego chcę Ci coś zaproponować 😊 Agna Wool Art posiada grupę na Facebooku, w której łączą się miłośnicy filcowania, osoby które poszukują inspiracji, albo Ci, którzy po prostu chcą pooglądać i poczytać fajne rzeczy. Dzielimy się tam zdjęciami swoich prac, zadajemy pytania, dajemy i czerpiemy inspirację od innych. Takie nasze mała, filcowa, Facebookowa norka 😊

Jeśli szukasz inspiracji, wskazówek, motywacji, chcesz pokazać co stworzyłeś, albo chcesz podziwiać co stworzyli inni – serdecznie zapraszam TUTAJ, jest u nas naprawdę fajnie <3