fbpx

Warsztaty z filcowania dla młodzieży

Kochani, w tamtym tygodniu moje kreatywne zestawy do filcowania na sucho trafiły do Stowarzyszenia „INTEGRACJA” w Stalowej Woli, gdzie młodzież na zajęciach, w ramach Akademii Wsparcia i Rozwoju, mogły rozsmakować się w filcowaniu. Jesteście ciekawi jak im poszło? W takim razie zapraszam do lektury!

Kreatywne warsztaty

Kochani, zawsze powtarzałam i będę powtarzać, że filcowanie to niesamowicie rozwojowe zajęcie i o tym właśnie przekonali się uczestnicy Akademii Wsparcia i Rozwoju. Przeogromnie ucieszyłam się, kiedy dostaliśmy to zamówienie i byłam niesamowicie ciekawa jakie będą tego efekty. I wiecie co? Są wspaniałe, sami spójrzcie!

Prowadząca zajęcia opowiadała mi, że młodzież już od wejścia zaczęła przebierać w wielkim pudle, w którym znajdowały się zestawy, i wybierać zwierzątko, które najbardziej im się spodobało. W ogóle nie patrzyły na poziom trudności, szły za tym co podpowiadało im serce – i to mi się podoba! W ogóle nie straszna była im serduszkowa skala trudności, nawet nie zadawali zbyt wielu pytań, od razu wzięli się za filcowanie! 

Można by było się zastanowić, ale jak to? Tak zaczęli? Bez niczego? Bez żadnych przygotowań? Właśnie tak, zaczęli bez niczego, po prostu, porwał ich zachwyt i ciekawość tego, co wyjdzie! I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, właśnie to chcę Wam wszystkim zawsze przekazać. Filcowanie jest cudowne samo w sobie, nie potrzeba do tego szkolenia, przygotowania, mnóstwa informacji, ani żadnego doświadczenia. Nie musicie mieć zupełnie nic, oprócz chęci i ciekawości… No i oczywiście zestawu kreatywnego do filcowania! 

Kochani, młodzież była zachwycona, było też mnóstwo szoku i niedowierzania, że filcowanie wygląda właśnie w ten sposób, i że może być takie super! Powiem Wam, tak od zaplecza, że, jak to na początku bywa, pokłuli się tymi igłami, połamali nie wiem ile (a w szczególności prowadząca!), ale w ogóle ich to nie zraziło, nawet z tego żartowali, że zaprawiają się w boju, i że teraz to już są prawdziwymi mistrzami! I wicie co? Pytali, skąd mogą wziąć więcej tych zestawów, tak się zachwycili <3 Mało tego, na kolejnych zajęciach, które wcale nie miały być warsztatami z filcowania, młodzież znów zapragnęła wykonać filcowe figurki, a dodatkowo w planach są jeszcze kolejne takie zajęcia! Moje serce tak ogromnie cieszy się, że na przykładzie tej wspaniałej młodzieży mogę pokazać Wam piękno filcowania. Ale, tak jak zawsze powtarzam, musicie sami tego doświadczyć, żeby naprawdę to zrozumieć. Filcowanie jest super!

Podsumowując

Warsztaty w Akademii Wsparcia i Rozwoju okazały się być ogromnym sukcesem. Wszystkim młodym artystom bardzo serdecznie gratuluję fantastycznych efektów, a moich drogich czytelników zachęcam, aby brali z nich przykład! Filcowanie to magia twórczości w czystej postaci. Nie potrzebujecie do tego żadnego przygotowania, żadnych umiejętności (bo nawet składanie prześcieradła z gumką jest trudniejsze), żadnych dodatkowych przedmiotów, wystarczy zestaw kreatywny do filcowania. Pozwólcie się porwać filcowej przygodzie, a naprawdę nie pożałujecie, będziecie chcieli tylko jeszcze więcej <3 

Jeśli potrzebujecie jednak jeszcze dodatkowej zachęty, zapraszam na naszą grupę na Facebooku, tam będziecie mogli oglądać przeróżne dzieła, najróżniejszych osób i czerpać od groma inspiracji!