fbpx

Czy zestawy kreatywne do filcowania można personalizować?

Cześć! Jestem Agna i bardzo się cieszę, że tutaj dotarłeś. W tym wpisie poopowiadam Ci trochę o tym czy zestawy startowe do filcowania można personalizować. Dostaję wiele pytań o nowe zestawy, które na pewno będą się pojawiały, ale niewiele osób wie, że można z nich stworzyć nie tylko te rzeczy, które są przedstawione na pudełku 😊

Najpierw trochę o filcu…

Tradycyjnie, filc wytwarzany jest z wełny i innych naturalnych materiałów. Daje to miękkie wykończenie, które stało się synonimem filcu. Jednym z powodów, dla których wykorzystuje się wełnę, jest łatwość jej matowienia. Zwykle byłaby to wada, ale przemysł produkujący filc wykorzystał naturalne właściwości i uczynił go cennym nabytkiem. W przypadku moich zestawów startowych do filcowania, wykorzystywana jest polska wełna czesankowa, która jest grubsza i twardsza, przez co genialnie sprawdza się w rzeźbie. Dostępna w różnokolorowych motkach, pozwala tworzyć niezwykłe twory.

Filc może być używany do szerokiej gamy projektów, ponieważ jest bardzo wszechstronny. Nadaje się do izolacji i tworzenia ciepła. Świetnie nadaje się również do wyrobów dekoracyjnych, dzieł sztuki i rzemiosła oraz miękkich mebli. Wykorzystuje się go w namiotach i jurtach oraz w odzieży. Jest to popularny materiał wśród hobbystów, którzy lubią filcowanie igłą i robienie kapeluszy.

Zestawy startowe do filcowania na sucho

Filcowanie na sucho jest niezwykle ciekawą formą zabawy kreatywnej, a moim marzeniem jest, aby każdy mógł tego zasmakować. Stworzyłam kreatywne zestawy startowe, których zadaniem jest ułatwienie rozpoczęcia przygody z filcowaniem i sprawienie, aby była ona jak najbardziej przyjemna. Jeśli poszukujesz czegoś, co jeszcze bardziej usprawni Ci stawianie pierwszych kroków w filcowaniu, te zestawy są właśnie dla Ciebie.

Oznaczone zielonymi serduszkami zestawy wskazują poziom zaawansowania do wykonania określonej figurki, przez co pozwalają na rozwój i systematyczne podnoszenie poprzeczki w kreowaniu filcowych arcydzieł. Brany jest w nich pod uwagę czas wykonania oraz wcześniejsze doświadczenie z czynnościami artystycznymi (nawet lepienie pierogów, albo składanie prześcieradła z gumką się tutaj liczy) w taki sposób, abyś mógł wybrać zestaw idealny dla siebie.

W filcowej kolekcji znajdują się: foka, miś, borsuk, świnki morskie, dzik, sowa, lis i żubr.

Czy zestawy startowe do filcowania można personalizować?

Oczywiście, że tak 😊  Ciągle powtarzam, że w kreacji nie ma granic, a tworzenie z filcu jest naprawdę magiczne. Na wielu warsztatach, czy innych eventach, byłam świadkiem tego, że z filcu może powstać coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie widział, coś co znajdowało się tylko w czyjejś głowie, a postanowił to zmaterializować własnymi rękami.

Owszem, zestawy startowe zawierają w sobie akcesoria i instrukcję do stworzenia konkretnej figurki, ale możesz to po prostu potraktować bazę do tego, żeby wiedzieć jak posługiwać się igłą do filcowania i w jaki sposób tworzyć konkretne kształty. Z każdego opakowania może powstać to, co tylko Ty zechcesz, ograniczać Cię może jedynie wyobraźnia 😊

Tutaj możesz zobaczyć co dokładnie znajduje się we wnętrzu tego magicznego pudełka.

A jeśli potrzebujesz wsparcia, bądź inspiracji, z całego serca zapraszam Cię na naszą grupę na Facebooku, Agna Wool Art – Inspiracje. To takie małe, przytulne filcowe królestwo, ale zarazem Wasza galeria sztuki. To miejsce, gdzie filcowanie łączy ludzi, w którym dzielą się zdjęciami swoich prac, zasięgają inspiracji oraz inspirują innych, a także chętnie dzielą się przydatnymi poradami. Jest u nas miło i przyjemnie, więc jeśli czujesz potrzebę wsparcia ze strony innych osób, właśnie tam je znajdziesz 🙂